SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2018 Üyelik Gerektirmez


PROJE KONUSU               : Şiirlerle Türkiye

PROJE AÇIKLAMASI        : Türkiye’yi anlatan şiirler bulma ve yazma. Bulunan şiirlerin Türkiye’nin hangi özelliğini anlattığını tespit etme.

PROJE VERİLİŞ TARİHİ  : 15 Ocak 20..

PROJE TESLİM TARİHİ:      30 Nisan 20..

YÖNERGE                           : Projeyi gerçekleştirirken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 

 1. Çalışma taslağını aşağıdaki adımları izleyerek oluşturunuz.
 2. Türkiye’yi anlatan on (10) tane şiir bulunuz ve yazınız. Her şiir ve o şiirle ilgili açıklamalar, ayrı ayrı sayfalara yazılmalı; bir şiirden sonra, aynı sayfaya diğer bir şiir yazılmamalıdır.
 3. Bu şiirlerin Türkiye’nin hangi özelliklerini anlatmaya çalıştığını tespit ediniz ve “Açıklamalar” başlığı altında, şiirin altına yazınız.
 4. Siz de iki (2) tane Türkiye’nin herhangi bir özelliğini anlatan şiir yazınız.
 5. Şiirlerinize uygun başlıklar seçiniz.
 6. Konu ile ilgili olarak aile büyüklerinden, öğretmenlerden, okul ve ilçe kütüphanelerinden, internetten, yazılı, sözlü ve resimli kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Şiirlerinizi, o şiirin konusuna uygun resimlerle süsleyebilirsiniz.
 7. Ödevinizi, pilot kalem kullanarak bitişik eğik yazı ile ya da bilgisayarda “Arial” yazı karekteriyle ve 12 punto büyüklüğünde yapınız. Çalışmanızda, sayfa düzeni yapmayı unutmayınız.
 8. Çalışmanıza bir kapak yapıp kaynakça sayfasını da ekleyiniz.
 9. Ödeviniz bittikten sonra, temiz bir şekilde, şeffaf bir dosyada, istenilen tarihe kadar ders öğretmeninize teslim ediniz.
 10. Ödevler, 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Zamanında teslim edilmeyen ödevler, 80 puan üzerinden değerlendirilecek ve karşılığı olan not, karne notuna etki edecektir.
 11. Ödevinizdeki şiirlerin kendinize ait olması çok önemlidir. Size ait olmayan dize veya ifadeler hemen anlaşılacağı için değerlendirmede, bu yanlış dikkate alınacaktır.
 12. Ödev tesliminden sonra, her öğrenci ödevindeki bir şiir ile kendi yazdığı bir şiiri sınıfa sunacak ve şiirler üzerinde yorumlar yaparak sözlü bir anlatım yapacaktır.
 13. Değerlendirme, size de bir örneği verilecek olan ölçeğe göre yapılacaktır. Size verilen bu kağıdı, şeffaf dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Unutmayınız.
 14. Başarılar dilerim…
Attachments:
FileWeb sitemiz zararlı içerik barındırmaz.Telif hakkı düşündüğünüz içeriği bize bildiriniz.
Download this file (Türkçe Dersi Proje Ödevi.rar)İndir Benzer İçerikler:

Yorumlar   

 
-1 #7 yapmaya çalışıcam 03-03-2017 18:49
kesinlikle harika muhteşem bir sayfa hayran kaldım hoca beni tebrik etti çok sağolun herkese tavsiye derim
Alıntı
 
 
+1 #6 Karamelli 11-11-2016 19:40
:D :lol: :P 8) ;-) :-) Harika !
Alıntı
 
 
-1 #5 ılzan 13-05-2016 20:44
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :zzz :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :-? :-? :-? :-? :-x :-x :-x
Alıntı
 
 
+1 #4 emreozkançekiç 28-04-2016 08:31
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Alıntı
 
 
0 #3 işe yaradı 27-04-2016 15:55
;-)
Alıntı