SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2017 Üyelik Gerektirmez

Sevgili Öğrenciler,

Bu performans görevini hazırlarken sizden; vücudumuzdaki iç organların( kalp, mide, akciğer, karaciğer, böbrekler) ne iş yaptığını, vücudumuzdaki görevinin ne olduğunu  resimlerle anlatmanız istenmektedir.Hazırladığınız çalışmayı  sınıfta  arkadaşlarınıza sunmanız beklenmektedir.

YÖNERGE:

Bu çalışmayı başarıyla tamamlayabilmeniz için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. Aşağıda verilen yönergelerden 1,2 ve 3 evde yapılacaktır.

1- Vücudumuzdaki organların görevlerini araştırınız.

 

2- Çalışmanızı yaparken kitaplar, dergiler, gazeteler, ansiklopediler, internet, aile büyüklerinden yardım alabilirsiniz.

 

3-Organların resimlerini kesip önceden hazırlayınız.

 

4-Size ayrılan kutulara organların resimlerini yapıştırıp hangi organa  ait olduğunu ve görevi hakkında kısa bilgiler içeren açıklamalar yazınız.

 

5-Bir adet A4 kağıdı hazırlayınız.Yaptığınız çalışmaya uygun bir kapak hazırlayınız.

 

5-Yazılarınızda noktalama işaretlerine uyunuz. Kelime ve cümleleri doğru yazınız.   Büyük harflerin yazımına dikkat ediniz.

 

6- Çalışmanızı zamanında tamamlayınız.Okulda gerekli olacak malzemeleri (yapıştırıcı, makas..) getiriniz. Kontrollerinizi  yapınız.

 

7- Çalışmanız sınıfta sunulacaktır.

Attachments:
FileDosya indirme linki aşağıdadır.Kırık linkleri yorum yazarak bildiriniz!
Download this file (2.SINF HAYAT BİLGİSİ PERFORMANS GÖREVİ.rar)2.SINF HAYAT BİLGİSİ PERFORMANS GÖREVİ.rar 

..........................................................................................................................................................

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Reklam

Çocuk Oyunları

Reklam
Şu anda 559 ziyaretçi çevrimiçi
Reklam