SINIFÖĞRETMENİM.COM

Sınıf Öğretmenim | Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2020 Güvenli SiteÇocuğum Telefonda Nereleri Geziyor? Hangi Uygulamaları Kullanıyor?
Eskiler "Tüfenk çıktı, mertlik bozuldu." demişler.Ne alakası var demeyin günümüzde de "Akıllı telefonlar çıktı, sohbet öldü." Bu konu çok su götürü ama asıl konumuz o değil.Tüm aile bireyleri gibi çocuklarda artık akıllı telefon bağımlısı oldu.Her boş anımızda hepimizin elinde akıllı telefon! Peki çocuklarımız hangi uygulamalarda vakit geçiriyor hiç erak ettiniz mi? Peki kontrol etmek ister misiniz?
Akıllı telefonda geçirilen süreyi görmemiz ve göstermemiz gerekmektedir. Bunun için telefonun kendi özelliğinden ya da yardımcı uygulamalardan yararlanabiliriz.
 
İPHONE(İOS) İÇİN;
“ a y a r l a r > e k r a n s ü r e s i > s ü r d ü r > b u b e n i m i P h o n e ’ u m > e k r a n s ü r e s i n i a ç ”
adımları takip edilerek kişinin ekran süresini başlatın ve sonra günlük olarak burayı kontrol edin. Burası size ve çocuğunuza; çocuğunuzun ekranının ne kadar süre açık kaldığı, hangi uygulamaları ne kadar süre
kullandığı vb. ile ilgili bilgiler sağlayacaktır.
 
ANDROİD TELEFONLAR İÇİN;
Android için alternatif uygulamalar gerekebilir. Süre takibi için bir çok uygulama bulunmaktadır. Basit bir arama motoru aramasıyla benzer uygulamalar hakkında bilgiler alıp, yorumlar okuyabilirsiniz. Bu konuda en çok kullanılan uygulamalar şunlardır:
SCREEN TİME: Günlük neyi, ne kadar kullandığını gösterir.
BLOCK APPS: Günlük neyi, ne kadar kullandığını gösterir ve istersen bunlara süre kısıtlaması getirebilirsin.
UNLOCK CLOCK: Aslında bir duvar kağıdı gibi görünür fakat ekranı kaç kez açtığının sayacıdır.