SINIFÖĞRETMENİM.COM

Sınıf Öğretmenim | Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2020 Güvenli Site


Cumhuriyetten önce devletimizin adı Osmanlı Devleti idi.  Son padişahlar ülkemizi iyi yönetemediler. Devletimiz güçsüz kaldı. Bunu fırsat bilen düşmanlar yurdumuzu işgal ettiler. Atatürk bu duruma çok üzüldü. Yurdu kurtarmaya karar verdi.

Bunun için İstanbul’dan Samsun’a gitti. Atatürk Yurdun kurtarılması için toplantılar yaptı. Yurdun kurtarılması gerektiğini halkımıza anlattı. Halk da onu destekledi. Atatürk’ün önderliğinde yapılan Kurtuluş Savaşı’nı kazandık. Yurdumuzu düşmanlardan kurtardık.

Atatürk daha sonra Ankara’ya geldi.Bu sırada yurdun her tarafında halkın temsilcileri de seçildi. Onlar da Ankara’ya geldiler.23 Nisan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açıldı.

Atatürk , çocukları çok severdi.Bunun için 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan etti.Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünya çocuklarıyla birlikte coşku içinde kutluyoruz.Okullarda sınıflarımızı süslüyoruz,törenler düzenleniyor.Şiirler okunuyor,şarkılar söyleniyor,halk oyunları oynanıyor.Yarın 23 nisan,neşe doluyor insan....Devamı ektedir.

Attachments:
FileSitemiz zararlı içerik barındırmaz.Kırık linkleri yorum bölümüne yazarak bildiriniz.
Download this file (niinbayramyapyoruz.zip)indir