SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2019 Üyelik Gerektirmez1-TEOG Sınavı Birinci Oturumu 25 Kasım 2015 Çarşamba, İkinci Oturum 26 Kasım 2015 Perşembe bir oturumda 3 ders yazılısı olmak üzere yapılacaktır.Her bir ders yazılısı 9.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak.Saat 09.00 da olup, öğrencilerin salonlara alınmasına saat 08.30 ‘da başlanacağından sınava gireceğiniz okula bu saatleri dikkate alarak gitmelisiniz.

2-İstenmeyen Sebeplerle sınavın herhangi bir oturumuna geç kaldığınızda ilk 15 dakika içerisinde sınava girebilirsiniz.

3-15 dakikadan fazla bir süreyle sınavın herhangi bir oturumuna geç kaldığınızda sınava GİRMEDİ sayılacaksınız. 4-Sınavın herhangi bir oturumuna girmeyenler diğer oturumlarına girebilirler.

5-Sınava herhangi bir mazereti olup girmeyenler durumlarını okul idaresine bildirmeleri halinde 12-13 Aralık 2015 Tarihlerinde yapılacak mazeret sınavlarına girebileceklerdir.

 

 

6-Hiç bir mazeret bildirmeden sınava girmeyen öğrenciler 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak mazeret sınavlarına alınmayacaktır.

7-Sınavın İlk 20 dakikası dolmadan sınavdan çıkamayacağınızı unutmayınız, zamanınızı iyi kullanınız.

8-Salon görevlileri tarafından verilen Cevap kağıdınızın size ait olup olmadığına bakın. Optik formunuzdaki Ad – Soyad – Fotoğraf – Tc Numarası kısımlarını kontrol edin. Cevap kağıdınızda bir yanlışlık var ise hemen sınav görevlisine haber verin.

9-Optik formunuzdaki imza bölümünü silinmez kalemle imzalamayı unutmayın

10-Sınavda Soru kitapcıkları A,B,C ve D olmak üzere dört ayrı türden olduğundan size verilen kitapçık türünüzü kurşun kalemle Cevap kağıdınıza kodlayınız.

11-Soru kitapçığınıza adınızı - soyadınızı mutlaka yazın.

12- Salon Görevlilerinin uyarılarını dikkatle dinleyin ve yapılan uyarılara göre hareket ediniz.

13-Kendinize Güvenin ve Başarının kendini emeğinizle geleceğini bilerek başkalarının cevap anahtarlarına bakmayınız.

14-Sınava başlamadan önce aşırı stres ve panik yapmayın. Dönem boyunca düzenli çalıştığınızı, yeterli sayıda ve farklı soru tiplerinde soru çözdüğünüzü hatırlayın.

15-Her sorunun 4 seçeneği vardır. Bu seçeneklerden yalnız bir tanesi doğru cevaptır.

16-Sınav esnasında soruları tam ve dikkatli şekilde okuyun.

17-Olumsuz Soru köklerine dikkat ediniz.

18-Doğru cevabı bulduğunuzu düşünseniz bile tüm şıkları okuyun.

19-Çift işaretlenmiş veya iyi silinememiş cevaplar optik okuyucu tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecektir. evrakhane.com

20-Cevap kağıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirme işlemine alınmayacağından cevaplarınızı mutlaka cevap kağıdına kodlayınız.

21-Soruların cevaplarını soru kitapçığına da işaretleyin ki bir kaydırma yaptığınızı fark ettiğinizde soru kitapçığına bakarak düzeltebilesiniz.

22-Çözmeniz gereken ancak çözemediğiniz veya çözdüğünüz halde cevabını bulamadığınız sorular olduğunda, soruyu bir kez daha okuyup tekrar çözün. Sonucu yine bulamazsanız daha fazla vakit kaybetmeden "?" koyup geçin. Vaktiniz kaldığında bu sorulara bir kez daha bakarsınız.

23-Değerlendirmede yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Bu nedenle, emin olmadığınız ya da bilmediğiniz bir soruda size en mantıklı gelen cevabı işaretleyin.

24-Cevaplarınızı ya teker teker ya da bir sayfa çözdükten sonra optik kağıdınıza işaretleyin. İşaretlemelerinizi kesinlikle sınav sonuna bırakmayın.

25-Sınav kitapçığınızı ve optiğinizi sınav görevlisine teslim ederken yoklama listesine imza atmayı unutmayın.

26-Sınav aralarında sınav değerlendirmesi yapmak adına arkadaşlarınızla konuşmayın. Unutmayın ki diğer sınavlar için moralinin ve motivasyonunun bozulmaması gerekir. Molalarda bahçeye çıkma şansınız varsa temiz hava alın.

27-Sınav esnasında Sınav Salonunun sağlık durumları dışında dışarı çıkmasına izin verilmez ancak zorunlu durumlarda öğrencilere yedek gözetmenler eşlik eder ve tekrar sınava döndüklerinde ek süre verilmez.

28-Sınav salonunu yanında yedek gözetmen olmadan terk eden öğrenci tekrar sınava alınmaz.

29-Sınav oturum aralarının 30 dakika olduğunu unutmayın.

30-Sınav soru kitapçığınızı sınavların tüm oturumları bittikten bir gün sonra alacağınızı unutmayın ve soru kitapçıklarını aldığınızda soruları tekrar çözerek kontrol ediniz.