SINIFÖĞRETMENİM.COM

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Tüm Dersler © 2019 Üyelik Gerektirmezİlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) olarak resmiyet kazanan uygulamanın pilot illerdeki dönütleri sonrasında 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibari ile tüm illerde uygulanması düşünülmektedir. İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu en az 6 öğrenci ile açılacak. İYEP kursları şimdilik sadece Türkçe ve Matematik dersleri için açılacak.  Ortaokul ve liselerde sürdürülen destekleme ve yetiştirme kurslarında öğretmenlerin ek ders hesaplaması arttırımlı olarak yapılırken ilkokullarda yetiştirme kursu öğretmen ek ders ücreti hususunda şu ana kadar bir açıklama da yapılmadı.

2017-2018 eğitim öğretim yılında pilot illerde uygulanacak olan ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu konusunda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin kendisine yöneltilen soruyu cevaplandırdı.

15.09.2017 tarihinde EBA üzerinden öğretmen ve MEB personelleri tarafından sorulan soruları yanıtlandıran Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu hakkında açıklamalarda bulunurken, uygulamanın olumlu sonuçlanmasını umduklarını ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

2017-2018 eğitim öğretim yılında 12 pilot ilde uygulanacak olan ilkokullarda DYK programı sonrasında 2018-2019 eğitim öğretim yılından tüm illerde uygulamaya geçileceğini olarak elirtelim.

İYEP İÇİN 12 PİLOT İL BELİRLENDİ

2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu için belirlenen pilot iller;Ağrı,Ankara,Bingöl,Edirne,Hatay,İstanbul,Konya,Mardin,Ordu,Siirt,Sivas,Şanlıurfa

İlkokullarda İYEP en az 6 öğrenci şartı ile açılacak. Kurslar sadece Türkçe ve Matematik dersleri için açılacak olup kurs açılacak dersler en az 2, en fazla 10 saat açılacak. Ortaokul ve lisede verilen destekleme yetiştirme kurslarında öğretmenler ek derslerini iki katı gibi bir tutarla arttırımlı olarak almakta iken ilkokullarda yetiştirme kursu öğretmen ek ders ücreti hususunda şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığından bir yetkili bilgi vermedi.

İYEP Pilot Uygulama Kılavuzu indir

İYEP Türkçe Öğretmen Etkinlik Kılavuzu

İYEP Matematik Öğretmen Etkinlik Kılavuzu

İYEP Türkçe Öğrenci Etkinlik Kitabı

İYEP Matematik Öğrenci Etkinlik Kitabı

Türkçe Ek Çalışma Sayfaları

Matematik Ek Çalışma Sayfaları

İYEP DOSYALARI AŞAĞIDA EKTEDİR.

Attachments:
FileSitemiz zararlı içerik barındırmaz.Kırık linkleri yorum bölümüne yazarak bildiriniz.
Download this file (evrak6298409178201566466.docx)İYEP Kazanım ve BölümleriİYEP Kazanım ve Bölümleri
Download this file (İYEP RESMİ YAZI İÇERİĞİ.docx)İYEP Resmi Yazı İçeriğiİYEP Resmi Yazı İçeriği
Download this file (iyep-onay-cizelgesi.rar)İYEP Onay ÇizelgesiİYEP Onay Çizelgesi